BAFRA

Bafra Adalet Ormanı İçin İmzalar Atıldı

 
 964
Bafra Adalet Ormanı İçin İmzalar Atıldı - Bafra Cumhuriyet Başsavcılığı Denetimli Serbestlik Müdürlüğü
ile Bafra Orman İşletme Müdürlüğü arasında “Bafra Adalet Ormanı” oluşturulması
için işbirliği protokolü imzalandı.
Bafra Haber

Bafra Cumhuriyet Başsavcılığı Denetimli Serbestlik Müdürlüğü ile Bafra Orman İşletme Müdürlüğü arasında “Bafra Adalet Ormanı” oluşturulması için işbirliği protokolü imzalandı.

Bafra Adalet Sarayında düzenlenen imza töreni, Bafra Cumhuriyet Başsavcısı Turgut Türkmen, Bafra Orman İşletme Müdürü Ercüment Sarıca ve Bafra Denetimli Serbestlik Müdürü Bekir Türkmen'in katılımıyla gerçekleştirildi.

“Bafra Adalet Ormanı” protokolü ile haklarında kamu yararına ücretsiz çalışma yaptırımı bulunan yükümlülerin; Ülkemizin doğasına katkı sağlayacak olan ağaç dikimi ve bakımı çalışmalarına ağırlık verilmesi, bu yolla yeni orman alanlarının oluşturulması, var olanların güçlendirilmesi amaçlandı.

Protokol kapsamında Bafra İlçesi Emenli Mahallesinde Adalet Ormanı oluşturulması için Bafra Denetimli Serbestlik Müdürlüğüne, 20 dekarlık alanda fidan dikimi ve 60 dekarlık alında ise fidan bakımı için yer tahsisi yapıldı.

Bafra Cumhuriyet Başsavcısı Turgut Türkmen Adalet Ormanı hakkında, “Kamu yararına ücretsiz çalışma yükümlülüğü bulanan yükümlüler fidan dikimi ve bakımı çalışmalarına katılarak hem yükümlülüklerini yerine getirecekler hem de ülkemize ve doğaya katkı sağlayacaklar. Bir kaç yıl sonra da ilçemizde güzel bir orman sahası oluşacak.” dedi.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER !

  • BafraHaber Yorum
  • Bafra Adalet Ormanı İçin İmzalar Atıldı içeriğine yorum yapmaktasınız
Favicon
  • Toplam Yorum 0