BAFRA GÜNDEM

Bafra 75. Yıl Huzurevinde kalan yaşlı annenin evlat hasreti son buldu

 
 2169
Bafra 75. Yıl Huzurevinde kalanyaşlı annenin evlat hasreti son buldu - 19 yıldır Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Samsun İl Müdürlüğüne bağlı Bafra 75. Yıl Huzurevinde kalan 73 yaşındaki Fatma Gürel’in evlat hasreti son buldu.
IHA

19 yıldır Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Samsun İl Müdürlüğüne bağlı Bafra 75. Yıl Huzurevinde kalan 73 yaşındaki Fatma Gürel’in evlat hasreti son buldu.

19 yıldır Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Samsun İl Müdürlüğüne bağlı Bafra 75. Yıl Huzurevinde kalan 73 yaşındaki Fatma Güler, engelli oğlu ile buluştu. Bir süredir engelli oğlunun hasretini çeken yaşlı anne Fatma Güler, Bafra 75. Yıl Huzurevi Müdürlüğü yetkililerine engelli oğlunu çok özlediğini, gözünde tüttüğünü, sağlığında onu bir kere daha görmek istediğini söyledi. Evlat hasreti çeken yaşlı annenin çağrısına kayıtsız kalamayan huzurevi yetkilileri, yaşlı anne Fatma Gürel’i huzurevinin imkânlarıyla Bafra ilçesi Harız Mahallesi’nde bir tanıdığın yanında ikamet eden engelli oğlu ile buluşturdu.
Elinde poşetler ile mahallede yürürken annesi ile karşılaşan engelli Satılmış, poşetlerini bırakıp annesine sarıldı. Yaşlı anne ile engelli oğlunun özlem dolu buluşması, huzurevi personelini ve buluşmaya tanıklık edenleri de duygulandırdı. Anne ve oğlu uzun süre sohbet edip dertleştiler. Anne Fatma Gürel engelli oğluna aldığı hediyeleri verdi.
Oğlunu bir kere daha görmenin mutluluğunu ve sevincini yaşayan yaşlı anne Fatma Güler, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Tekin Balcı’ya ve yetkililere teşekkür etti.
Konuya ilişkin açıklamada bulunan Tekin Balcı, “Bir anneyi en çok çocuğunun mutluluğu mutlu eder. 19 yıldır huzurevimizde kalan Fatma annemizi çocuğu ile buluşturduk. Çocuğunu mutlu, huzurlu görünce kendisi de mutlu oldu. Bizler de kurum olarak onun bu mutluluğuna ortak olduk. Bizim derdimiz yaşlılarımızın yüzündeki tebessümü eksik etmemek. Bunun içinde maddi ve manevi imkanlarımızı sonuna kadar kullanıyoruz” dedi.
Bu haber, İHA Haber Ajansı tarafından üretilmiştir. İHA’nın abonelerine gönderdiği haberler otomatik olarak derlenmektedir. Bafrahaber.com editörleri otomatik akış içinde habere editoryal müdahalede bulunmamıştır. Haber içeriklerinden hukuken ilgili ajans sorumludur

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER !

 • BafraHaber Yorum
 • Bafra 75. Yıl Huzurevinde kalan yaşlı annenin evlat hasreti son buldu içeriğine yorum yapmaktasınız
Favicon
 • Toplam Yorum 4
User defaultYorumcu-97705
15 Ekim 2018
09:18
 • Yorumcu-97705
 • 15 Ekim 2018
 • 09:18

Yeter ki kalbi engelli olmasın

User defaultYorumcu-106932
12 Ekim 2018
07:51
 • Yorumcu-106932
 • 12 Ekim 2018
 • 07:51

Anne huzur evinde engelli çoçuk akrabanın yanımda saçma

User defaultYorumcu-107882
11 Ekim 2018
14:07
 • Yorumcu-107882
 • 11 Ekim 2018
 • 14:07

Fatma teyze ve oğlu satılmış'ı eski mahallemizden tanırım. teyzenin eşini de hayal mayel hatırlıyorum. rabbim devletimizden razı olsun. o teyzem eski ve bakımsız bir evde oturuyordu. benim de bir an da gözümde çocukluğum canlandı. fatma teyze ve eşi de bizleri severdi. yüce mevlam iyilik yapanlara ve vesile olanlardan razı olsun inşallah...

Daha Fazla Yorum