BAFRA

Aybastı Kitabı Bafra’da Tanıtıldı

 
 3238
Aybastı Kitabı Bafra’da Tanıtıldı - Yazarlığını Kemal Düz’ün yaptığı ve Ordu'nun şirin birilçesi Aybastı'nın dünden bugüne tarihinin anlatıldığı Aybastı kitabınıntanıtımı Gençlik Caddesi’ndeki Beduh Kitabevinde yapıldı.
Bafra Haber

Yazarlığını Kemal Düz’ün yaptığı ve Ordu'nun şirin birilçesi Aybastı'nın dünden bugüne tarihinin anlatıldığı Aybastı kitabınıntanıtımı Gençlik Caddesi’ndeki Beduh Kitabevinde yapıldı.

Kitap tanıtımı ve imza gününe, Bafra Belediye Başkanı Zihni Şahin, Belediye Başkan Yardımcısı Hüseyin Çamaş, MHP ilçe Başkanı Abdurrahman Çamaş ve kitapsever vatandaşlar katıldı.

Kitap hakkında bilgiler veren kitabın yazarı Mustafa Düz, “Hazırlanma aşaması 20 yıldan fazla bir zamanı kapsayan kitapta Ordu'nun şirin bir ilçesi olan Aybastı'nın dünden bugüne tarihi anlatılmaktadır. Kitap sadece Aybastı tarihini değil, Canik Dağları'nın da tarihini kapsar. Kuruluşundan günümüze Aybastı üzerine yazılmış kitap ve belgelerden de yararlanılan kitapta ilk defa göreceğiniz bilgi ve belgeler yer almaktadır.” dedi.

Aybastı’nın anı kitabı özelliği de taşıdığını belirten Düz, “Aybastı'da kentleşme ve göç konusu sebepleriyle, sonuçlarıyla incelendi. Aybastılı şair ve yazarlar tanıtıldı, eserlerinden örnekler verildi. Tarihsel, kültürel, ekonomik, coğrafik ve sosyolojik açıdan tüm yönleriyle Aybastı’yı gözler önüne seren kitap, tarihten bir yaprak niteliği taşıyarak, ileride Aybastı ve Perşembe Yaylası üzerine inceleme ve araştırma yapacaklara günümüze ait bir mirastır.” dedi.

Yazar Kemal Düz, bir imzalı kitabını Bafra Belediye Başkanı Zihni Şahin'e de hediye etti.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER !

  • BafraHaber Yorum
  • Aybastı Kitabı Bafra’da Tanıtıldı içeriğine yorum yapmaktasınız
Favicon
  • Toplam Yorum 0