BAFRA

Avukat Dilara Yıldız İçin İstanbul Barosu Önünde Tören Düzenlendi

 
 3503
Avukat Dilara Yıldız İçinİstanbul Barosu Önünde Tören Düzenlendi - İSTANBUL (İHA) - Eski nişanlısı tarafından öldürülen Dilara Yıldız için, İstanbul Barosu önünde tören düzenlendi. Törende konuşan Dilara Yıldız'ın annesi Elvan Yıldız, “Çok ceza alsın, ömür boyu dışarı çıkmasın istiyorum” dedi.
Bafra Haber

İSTANBUL (İHA) - Eski nişanlısı tarafından öldürülen Dilara Yıldız için, İstanbul Barosu önünde tören düzenlendi. Törende konuşan Dilara Yıldız'ın annesi Elvan Yıldız, “Çok ceza alsın, ömür boyu dışarı çıkmasın istiyorum” dedi.

Tuzla’da eski nişanlısı tarafından bir kafede öldürülen 29 yaşındaki Avukat Dilara Yıldız için, Beyoğlu’nda bulunan İstanbul Barosu önünde tören düzenlendi. Saat 12.00’de başlayan törene, annesi Elvan Yıldız, kız kardeşi Merve Yıldız, İstanbul Barosu Başkanı Mehmet Durakoğlu, meslektaşları ve sevenleri katıldı. Elvan Yıldız, kızının boş yere öldürüldüğünü, katilin çok ceza almasını istediğini söylerken, İstanbul Baro Başkanı Mehmet Durakoğlu, güvenlik güçlerinin bu cinayetten ders alması gerektiğini ifade etti.

“Ömür boyu dışarı çıkmasın istiyorum”

Kızı Dilara Yıldız’ı kaybetmenin üzüntüsünü yaşayan Elvan Yıldız, “Çok ceza almasını istiyorum, oradan çıkmamasını istiyorum. Acım büyük. Acımla birlikte öfkem de çok büyük. Yavrumu boş yere öldürdü, cani. Gerekli cezayı alsın, ömür boyu dışarı çıkmasın istiyorum. Kızımı tehdit ediyordu” dedi.

“Bu ölüm şimdiye kadar işlenen cinayetlerden çok farklı”

Dilara Yıldız için düzenlenen törende konuşan İstanbul Barosu Başkanı Mehmet Durakoğlu, “Bu ölüm şimdiye kadar işlenen cinayetlerden çok farklı. Bizim açımızdan değerlendirdiğimizde, bu ülkenin tüm avukatları olarak yaptığımız mücadelede bir kurşun yedik biz. Bu kez kurşunu biz yedik. Dilara da dahil olmak üzere pek çok meslektaşımızın uzun yıllar sadece ve yalnızca kadın cinayetlerini önlemek için verdikleri mücadeleler, emekler, o uğurda girdikleri davalar o kadar değerliydi ki bu. Bundan hepimiz ders almalıyız. Biz mücadelemize sonuna kadar devam edeceğiz” diye konuştu.

Eski nişanlısı tarafından öldürülen Avukat Dilara Yıldız'ın cenazesinin, Samsun’un Bafra İlçesi’nin Aktekke köyünde defnedileceği öğrenildi.

Bafranın haberi, bafra
 • BafraHaber Yorum
 • Avukat Dilara Yıldız İçin İstanbul Barosu Önünde Tören Düzenlendi içeriğine yorum yapmaktasınız
Favicon
 • Toplam Yorum 11
User defaultYorumcu-135371
13 Ocak 2022
19:46
 • Yorumcu-135371
 • 13 Ocak 2022
 • 19:46

Belki okadar kisi baskın yapmasa yinede oldururmuydu gerci rahat birakmazdi takmis kafaya pskopat erkekler ofkenize hâkim olun kadinlari oldurmeyin kadinlar cocuklar allahin emaneti sizin en hayirliniz esine itaat edenler demis h,z peygamberimiz

User defaultYorumcu-130574
12 Ocak 2022
18:16
 • Yorumcu-130574
 • 12 Ocak 2022
 • 18:16

Kıymetli avukat kızımıza, ilçemizin değerine allah'tan rahmet diliyorum. ailesine sabır ve metanet diliyorum. artık bu cinayetlerin bir an önce sona ermesi temennisi ile katilin hak ettiği en ağır cezayı almasını umuyorum. bir de şu konuya değinmek istiyorum : genç bir kadın, hayatının baharında ve sebepsiz yere bir cinayete kurban gidiyor. bafralı bir avukat. ancak, bu cinayet bafra' nın haber sitelerinde ilçedeki bir lisede meydana gelen yazılı kağıtlarının çalınacak toplu kopya çekilmesi kadar gündem olmuyor.

User defaultYorumcu-136714
13 Ocak 2022
16:51
 • Yorumcu-136714
 • 13 Ocak 2022
 • 16:51

Avukatın bile başına neler geliyor, normal vatandaşın başına ne gelmiyor ki, çoğu mazlum sindiriliyor. şu ceza sistemini acilen revize etmek lazım. allah rahmet eylesin, ailesine sabır nasip eylesin.

Daha Fazla Yorum