BAFRA

Anadolu Liselerine Yerleşemeyen Öğrencilerin Velileri Bafra Milli Eğitimi Bastı!

 
 5913
Anadolu Liselerine Yerleşemeyen ÖğrencilerinVelileri Bafra Milli Eğitimi Bastı! - Samsun’un Bafra İlçesinde Anadolu Lisesine Yerleşemeyen Bazı Öğrencilerin Velileri Bafra İlçe Milli Eğitim Müdürlüğüne Giderek Tepkilerini Ortaya Koydu.
Bafra Haber

Samsun’un Bafra İlçesinde Anadolu Lisesine Yerleşemeyen Bazı Öğrencilerin Velileri Bafra İlçe Milli Eğitim Müdürlüğüne Giderek Tepkilerini Ortaya Koydu.

Velilerden Zehra Dağ tepkisini şu şekilde dile getirdi: “Şu anda 27 tane öğrencimiz boşta. Biz meslek lisesine göndermek istemiyoruz çocuklarımızı. Çünkü oranın durumu zaten hepimiz biliyoruz, Bafra olarak biliyoruz. Her türlü pislik orada! Bizim çocuklarımız Anadolu Liselerini hak ederken şu an açıktalar. 

Biz çocuklarımızın Anadolu Liselerine yerleşmesini istiyoruz. Hepimiz şu anda illaki Bafra Anadolu Lisesi olması şart değil. Bunun yanında Atatürk Anadolu Lisesi var, Altınkaya Anadolu Lisesi var, Kızılırmak Anadolu Lisesi var bir sürü Anadolu Lisesi var. 

Şu an çocuklarımız bu liselerden birine yerleşmek istiyor. Mesela ben Kahramanlar köyünde oturuyorum. Bana diyor ki, ‘Kolay Anadolu Lisesine gönder çocuğunu’ Kolay Lisesi ile benim aramda 35 Km var. Benim çocuğum köyden Bafra’ya gelecek, Bafra’dan Kolay’a gidecek. Bir buçuk saati yolda geçecek ve benim çocuğum nasıl bir öğrenim görecek. Bunun açıklamasını yapsınlar bana. 

Kız meslek Lisesinde şu an Gıda Bölümü, dikiş nakış bölümü, çocuk gelişimi bölümü var. Başka bölüm var mı? Elle tutulur bir bölüm yok. Ben çocuğumun terzi olmasını istiyorsam veririm bir terzi yanına terzi olur. Biz bunları istemiyoruz. Biz çocuklarımızın bir yerlere gelmesini istiyoruz. Bu dönemin Suçluları bizim 27 tane çocuğumuz mu?

Velilerden Kazım Sancar ise, “Milli Eğitim Müdürü neden dışarı çıkmıyor peki. Madem bizim arkamızda neden dışarı çıkmıyor. Kaymakam bile çekti gitti. Bizi cahil  yerine koydu resmen. Bir aydır aradığım numaraları kendisine gösterdim kendisine. Bana ‘sen daha 312’nin kodunu bilmiyorsun’ diyor nasıl bilmiyormuşum. Biz dağ başında oturmuyoruz.  Bafra’nın göbeğinde oturup da çocuklarımız okula yerleşemiyorsa  yazıklar olsun, vallahi de yazıklar olsun. Ben iğnenin ucuyla çalışıp bu çocukları bir yere veremiyorsam yazıklar olsun.” şeklinde konuştu.

Bir başka veli ise “Ben çocuğumun meslek lisesine gitmesini istemiyorum. Herkes puana göre yerleşecekse  yanlışlık ve bir hata olmuşsa ve Samsun ve ilçelerinde olmuşsa,  o zaman Samsun’un kanununu bozacaklar 50 puan alan açık liseye gidecek, 70’den yukarı kazanan Anadolu lisesine gidecek.

Anadolu Lisesine yerleşmediği için Ağlayan Furkan Sancar ise gözyaşlarına engel olamadı notunun 85 olduğunu ve açıkta kaldığını söyledi.

 Başka bir veli ise "Eğer bizim çocuklarımız kayıt ettiremeyeceksek.  Deli raporu alırız deli olarak kalsınlar dedi.


BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER !

 • BafraHaber Yorum
 • Anadolu Liselerine Yerleşemeyen Öğrencilerin Velileri Bafra Milli Eğitimi Bastı! içeriğine yorum yapmaktasınız
Favicon
 • Toplam Yorum 48
User defaultYorumcu-106324
17 Eylül 2018
11:15
 • Yorumcu-106324
 • 17 Eylül 2018
 • 11:15

Zorunlu olarak çocukları cumurhiyet orta okulundan bölüp galip öztürke gönderdiler .tercih yaparkende kaldırmaları gereken butonu kaldırmayıp çocukların açıkta kalmasına sebep oldular .aynı zamanda yönetmelikte bir çocuk üç dönem aynı okulda okuma şartı verdır maddesini göz ardı ettiler daha ne sayayım boş konuşan insanlar.sizler gönderin çocuklarınızı imam hatipe meslek lisesine arkadaşlar.

Cevap
 • Yorumcu-105908
 • 17 Eylül 2018
 • 22:45

Duymuşsunuz da yanlış anlamışsınız.

User defaultYorumcu-106324
17 Eylül 2018
11:12
 • Yorumcu-106324
 • 17 Eylül 2018
 • 11:12

Ancak mı haber yapıyorsunuz yazımız zehir oldu ortalaması doksan olan çocuk acıkta kaldı kimin yüzünden yöneticilerin sistemin yüzünden sanki sistemi doğru dürüs uygulamayan veliler ama cezasını veli ve çocuklarımız çekti .insanları çaresiz bırakan sistemede haksızlık yapan sisemide allah belasını versin bunu yapamayan beceremeyin her kim hatalıysa allah sorsun çünki bizim güçümüz yok mahkemeye verecek durumumuz yok hakkımızı arayacak durumumuz yok.allaha havale ediyorum.benim çocuğumun pisikolojisini bozan herkesi.

User defaultYorumcu-106312
17 Eylül 2018
08:23
 • Yorumcu-106312
 • 17 Eylül 2018
 • 08:23

Çok acı bir tablo

Daha Fazla Yorum