BAFRA

Alaçamlı Çocukların Samsun Hayali Genç Bafralılar Derneği İle Gerçek Oldu

 
 673
Alaçamlı Çocukların Samsun Hayali GençBafralılar Derneği İle Gerçek Oldu - Samsun’un Alaçam ilçesinde yaşayan ve bugüne kadar Samsun’a hiç gitmeyen, lunaparkta eğlenmeyen ve denizi görmeyen çocukların hayalini İstanbul Genç Bafralılar Derneği gerçekleştirdi. 
Bafra Haber

Samsun’un Alaçam ilçesinde yaşayan ve bugüne kadar Samsun’a hiç gitmeyen, lunaparkta eğlenmeyen ve denizi görmeyen çocukların hayalini İstanbul Genç Bafralılar Derneği gerçekleştirdi. 

Alaçam’ın Gümüşova köyünde yaşayan çocuklara ayakkabı ve kırtasiye yardımı yapıldı. 

Yardımı yapanlardan Samet Atasoy’un çocuklara yönelttiği “Hayalleriniz nelerdir, neler istersiniz” sorusuna çocuklar, “Samsun’a hiç girmediklerini, lunaparkı hiç görmediklerini ve denizin nerede olduğunu bilmediklerini söylediler. 

Görüşmenin video kaydı “Hayalleriniz belki bir gün gerçekleştirilebilir” başlığı ile sosyal medyada paylaşıldı. 

İstanbul Genç Bafralılar Derneği Başkanı Emre Şen ve yönetim kurulu üyeleri çocukların hayallerine kayıtsız kalamadı ve çocukların hayallerini gerçekleştirmek için gerekli destekleri sağlayarak çocuklara Samsun’da unutamayacakları bir gün yaşattı.

Çocuklar, Kent Müzesine, 19 Mayıs 1919 Panorama Müzesine, Hayvanat Bahçesine, Lunapark ve Amazon köyüne götürülüp,  hayalleri gerçekleştirildi. 

Gezide Samsun Büyükşehir Belediyesi çocuklar için özel rehber sağlayarak gezdikleri yerleri hem öğrenmeleri hem de ders niteliğinde bir gezi olmasını sağladı.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER !

  • BafraHaber Yorum
  • Alaçamlı Çocukların Samsun Hayali Genç Bafralılar Derneği İle Gerçek Oldu içeriğine yorum yapmaktasınız
Favicon
  • Toplam Yorum 0