SAMSUN

Alaçam'ın Etyemez Kahyaoğlu Mahallesi’nde Bolluk Aşı etkinliği

 
 1278
Alaçam'ın Etyemez KahyaoğluMahallesi’nde Bolluk Aşı etkinliği - Samsun’un Alaçam ilçesinde geleneksel bolluk aşı (Rahmet ve Bereket Duası) etkinlikleri yapıldı.
IHA

Samsun’un Alaçam ilçesinde geleneksel bolluk aşı (Rahmet ve Bereket Duası) etkinlikleri yapıldı.

Etyemez Kahyaoğlu Mahallesi’nde, mahalle halkının dayanışma ve yardımlaşması ile gerçekleşen bolluk aşı etkinliğinde, bol yağış ve ürünlerin bereketli olması için dualar yapıldı, kurbanlar kesildi. Mahsulün bol ve bereketli olması için Kur’an-ı Kerim okundu.
Bolluk aşı etkinliğinin gelenek haline geldiğini ifade eden mahallesi sakinleri, amaçlarının mahalle halkının kaynaşmasının yanı sıra genç nesillere geleneklerin aktarılmasını sağlamak olduğunu söylediler.
Etyemez Kahyaoğlu Mahallesi’nde yapılan bolluk aşına Belediye Başkanı Hadi Uyar, AK Parti İlçe Başkanı Selahattin Alkan, CHP İlçe Başkanı Fuat Canbaz ve çok sayıda davetli katıldı.
Bu haber, İHA Haber Ajansı tarafından üretilmiştir. İHA’nın abonelerine gönderdiği haberler otomatik olarak derlenmektedir. Bafrahaber.com editörleri otomatik akış içinde habere editoryal müdahalede bulunmamıştır. Haber içeriklerinden hukuken ilgili ajans sorumludur

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER !

  • BafraHaber Yorum
  • Alaçam'ın Etyemez Kahyaoğlu Mahallesi’nde Bolluk Aşı etkinliği içeriğine yorum yapmaktasınız
Favicon
  • Toplam Yorum 0