SAMSUN

Alaçam’da "Kadın Dostu Kent Projesi" tanıtıldı

 
 767
Alaçam’da "Kadın Dostu Kent Projesi" tanıtıldı - Samsun’un Alaçam ilçesinde Samsun Valiliğinin ”Kadın Dostu Kent Projesi" kapsamında İlkadım Kılıçarslan Ortaokulu Müdürü Uzman Eğitmen Kemalettin Hak ve Aile ve Sosyal Politikalar Müdürlüğünde görev yapan Psikolog Dilara Yılmaz tarafından eğitim verildi.
IHA

Samsun’un Alaçam ilçesinde Samsun Valiliğinin ”Kadın Dostu Kent Projesi" kapsamında İlkadım Kılıçarslan Ortaokulu Müdürü Uzman Eğitmen Kemalettin Hak ve Aile ve Sosyal Politikalar Müdürlüğünde görev yapan Psikolog Dilara Yılmaz tarafından eğitim verildi.

Toplumsal cinsiyet eşitliği kadına şiddet kapsamında neler yapabiliriz ve toplumun kadın ve erkek algıları üzerinde, Muhtarlar Derneği toplantı salonunda verilen seminer beğeniyle karşılandı.

Uzman Eğitmen Kemalettin Hak ve Psikolog Dilara Yılmaz tarafından, Yerel Eşitlik Eylem Planı’nda kadınların eğitimden eşit bir şekilde faydalanabilmeleri, istihdama katılımlarının artırılması, şiddete maruz kalmamaları ve şiddete maruz kaldıklarında bunlarla mücadele yöntemleri, sağlık hizmetlerinden kolaylıkla yararlanmaları ve karar mekanizmalarında daha fazla yer almaları gibi birçok konuyu kapsayan çalışmalar hakkında bilgi verildi.
Eğitime, Kaymakam Oğuz Alp Çağlar, Belediye Başkan Vekili Dursun Uz, İlçe Jandarma Komutanı Jandarma Üsteğmen Murat Şenyurt, İlçe Emniyet Müdürü Kenan Bıyık, İlçe Milli Eğitim Müdürü Sezai Tural, kurum ve daire amirleri, yöneticiler ve mahalle muhtarları katıldılar.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER !

  • BafraHaber Yorum
  • Alaçam’da "Kadın Dostu Kent Projesi" tanıtıldı haberine yorum yapmaktasınız
Favicon
Yorum Yap
  • Toplam Yorum 1
Favicon
Yorumcu-95100

Bu olay ıle alakası olan butun kurs personelı tek tek tespıt edılmıs olup hepsı tek tek beklemedıklerı zamankarda tahmın bıle edemıyeceklerı sekılde cezalandırılacak tekbır ıle uslanmayanın hakkını kotekle odeyeceğız tavsıyemız nefes bıle alırken korksunlar bır sure bırakın hocalık yapmayı evlerınden cıkamayacak durumu donecekler