SAMSUN

Alaçam Cumhuriyet İlkokuluna Z-kütüphane

 
 1413
Alaçam Cumhuriyet İlkokuluna Z-kütüphane - Samsun Alaçam Cumhuriyet İlkokulunda Milli Eğitim Bakanlığının “Kütüphaneler Değişiyor ve Zenginleşiyor Projesi” kapsamında Z-kütüphane kuruldu.
IHA

Samsun Alaçam Cumhuriyet İlkokulunda Milli Eğitim Bakanlığının “Kütüphaneler Değişiyor ve Zenginleşiyor Projesi” kapsamında Z-kütüphane kuruldu.

Alaçam Cumhuriyet İlkokulunda kurulan estetik ve ergonomik tasarımıyla öğrencilerin okullarda bilgiyi sevme, öğrenme ve dinlenme etkinliklerine imkan veren sosyal etkinlik alanı olan Z-kütüphane hazırlanarak açılışa hazır hale getirildi. Bilgisayar düzenekli, internet bağlantılı, grup çalışmasına ve bireysel çalışmaya uygun planlanarak, aydınlatma ve ısıtma sistemiyle donatıldı. Öğrencilerin psikolojik yapısı üzerinde olumlu yönde etki bırakacak estetik biçimde tasarlan kütüphanede çalışma masaları toplantı masası düzeninde en fazla 4 kişilik olarak planlandı.
Bilgiye ulaşmanın yollarının çok önemli olduğunu ifade eden okul idarecileri, Z-kütüphane sayesinde öğrencilerin çok kısa süre içerisinde bilgiye ulaşabileceklerini vurguladılar.
Bu haber, İHA Haber Ajansı tarafından üretilmiştir. İHA’nın abonelerine gönderdiği haberler otomatik olarak derlenmektedir. Bafrahaber.com editörleri otomatik akış içinde habere editoryal müdahalede bulunmamıştır. Haber içeriklerinden hukuken ilgili ajans sorumludur

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER !

  • BafraHaber Yorum
  • Alaçam Cumhuriyet İlkokuluna Z-kütüphane içeriğine yorum yapmaktasınız
Favicon
  • Toplam Yorum 0