BAFRA

Akın Üner: Trafik levhaları yardımcı olmuyor kafa karıştırıyor

 
 1958
Akın Üner: Trafik levhalarıyardımcı olmuyor kafa karıştırıyor - Samsun Büyükşehir Belediyesi Trafik Daire Başkanlığında görevli Trafik Yüksek Mühendisi Akın Üner Bafra’da incelemelerde bulunarak ön rapor hazırladı.  
Bafra Haber

Samsun Büyükşehir Belediyesi Trafik Daire Başkanlığında görevli Trafik Yüksek Mühendisi Akın Üner Bafra’da incelemelerde bulunarak ön rapor hazırladı.  

“Bafra’nın caddelerindeki hız limitlerinin farklılığı” haberi üzerine Büyükşehir Belediyesi tarafından görevlendirilen Yüksek Mühendis Akın Üner Bafra’ya gelerek trafik sorunları ile ilgili çalışma yaparak ön rapor hazırladı. 

Akın Üner tarafından hazırlanan raporda; bazı kavşakların çok kontrolsüz olduğu; Cevher Dudayev Caddesi üzerinde enine geçişlerin kapatılması gerektiği; Duha Sertkaya ve Atatürk Bulvarı üzerinde aşırı sayıda yaya geçidi bulunduğu bunların 100 metrede 1’e düşmesi gerektiği; trafik levhalama işlerinde tutarsızlıklar olduğu;  hız limitlerini gösteren levhaların sürücülere yardım olmak yerine kafa karıştırdığı; Ali kale Caddesi üzerinde yaya geçidinin olmadığı ve yayalar açısından çok tehlikeli olduğu; bilgi ve yön levhalarının yetersiz olduğu; cadde isimleri yok ya da yetersiz olduğu tespitleri yer aldı.  

Raporun hız limitleri ile ilgili bölümünde ise Bafra içinde tüm caddelerde hız limiti ilgili mevzuata göre saatte 50 kilometre olduğu; Herhangi bir caddede bu limit farklı olmadığı; 30 Km/s levhalarının sadece okul, viraj  ve kavşak yaklaşımları ile yaya geçitlerinden gerekli görünenlere yerleştirildiği; levhaların caddenin tamamı üzerinde bir hız limiti anlamına gelmediği, sadece bölgesel olarak trafik güvenliği açısından gerekli yerlerde kullanıldığı belirtildi.

Üner’in hazırladığı ön raporun yapılması gerekenler de şu şekilde sıralandı: 

Büyükşehir Belediyesine ait yol ağında gerekli geometrik düzenlemeler için en azından kroki bazında (mümkünse trafik uygulama projesi) çalışma yapılmalı, bunlar UKOME kararları ile alınmalı ve Fen İşleri Daire Başkanlığının bu konuda özel ilgi göstermesi sağlanmalı. 

Geometrik düzenlemeler tamamlandıktan sonra yatay ve düşey trafik işaretleri güncellenmeli Bafra merkezinde hem hız kontrolü hem de yaya güvenliği açısından ana caddelerde yükseltilmiş yaya geçidi uygulaması yapılmalı. 

Tüm ana caddelerin isimleri belli aralıklarla bina ceplerine yazılmalı kavşak noktalarına Cadde isimlerini Sinop Samsun yönlerini belediye tesisleri yönlerini ve köy bağlantılarında da Grup Yol üzerinde mahalle isimleri yazılmalı.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER !

 • BafraHaber Yorum
 • Akın Üner: Trafik levhaları yardımcı olmuyor kafa karıştırıyor içeriğine yorum yapmaktasınız
Favicon
 • Toplam Yorum 5
User defaultYorumcu-105135
12 Ekim 2018
21:37
 • Yorumcu-105135
 • 12 Ekim 2018
 • 21:37

İlkay market kavşağının bu hali kapatılmasına bende katılıyorum

User defaultYorumcu-104660
12 Ekim 2018
18:08
 • Yorumcu-104660
 • 12 Ekim 2018
 • 18:08

Bafraya böyle araştırmacı ve görevliler sık sık gelsin...

User defaultYorumcu-104660
12 Ekim 2018
18:09
 • Yorumcu-104660
 • 12 Ekim 2018
 • 18:09

İnşallah faydalı olur

Daha Fazla Yorum