BAFRA

Ak Parti Bafra İlçe Başkanı Tuncay Yurduseven’den Yeni Yıl Ve Mekke’nin Fethi Mesajı 

 
 2253
Ak Parti Bafra İlçe Başkanı TuncayYurduseven’den Yeni Yıl Ve Mekke’nin Fethi Mesajı  - AK Parti Bafra İlçe Başkanı Tuncay Yurduseven Yeni yıl ve Mekke’nin fethi münasebeti ile kutlama mesajı yayımladı: 
Bafra Haber

AK Parti Bafra İlçe Başkanı Tuncay Yurduseven Yeni yıl ve Mekke’nin fethi münasebeti ile kutlama mesajı yayımladı: 

AK Parti Bafra İlçe Başkanı Tuncay Yurduseven; “Ülkemiz ve milletimiz için zor geçen 2017 yılını bitiriyoruz. Bizim için her geçen yıl, sadece geçip gitmiş bir yıl değil, önümüzdeki yılı daha hayırlı, daha güzel, hakkın rızası ve milletin duası adına daha dolu yaşayabilmek için bir tecrübedir. Bu şuurda olabildiğimiz takdirde içtenlikle inanıyorum ki, 2018, ümitlerimizin daha çok tazelendiği, çalışma azmimizin artarak yükseldiği, birlik, beraberlik ve kardeşlik içinde ülkemizin çok daha güzel günlere ulaştığı bir yıl olacaktır.” Dedi.

Yurduseven sözlerine Mekke’nin Fethi yıl dönümü sebebiyle şöyle devam etti; “Yeni yılla birlikte İslam tarihinin altın sayfalarından biri olan Mekke'nin İslam ordusu tarafından fethedilişinin yıl dönümü dolayısıyla yeryüzünün tarihi değişmiş, insanlık içinde bulunduğu karanlık dehlizlerden aydınlığa kavuşmuştur. Mekke’nin Fethi bütün dünyaya müsamaha ve insan hakları dersi vermiştir. Peygamberimiz Hz. Muhammed (S.A.V.), gücü olmasına rağmen intikam yerine bağışlamayı seçerek insanların kalplerini İslam’a açmıştır. Kan dökülmeden gerçekleştirilen bu fetih merhamet ve adaletin zirve noktası, karanlıktan aydınlığa kavuşmanın simgesidir. Başta İslam dünyası olmak üzere yeryüzünde yaşanan bütün zulümlerin, adaletsizliklerin, gözyaşının son bulması için tıpkı Mekke’nin fethinde olduğu gibi gönüllerin fethine ihtiyaç vardır. İnsanlık ancak bu fethin ruhuyla kan ve gözyaşından kurtulabilir. Bu düşüncelerle, 2018’in kazasız, belasız, afetsiz ve hayırlarla dolu bir yıl olmasını temenni ediyorum. 2018’in mazlum coğrafyaların umutları doğrultusunda dünyada adalet, barış, özgürlük ve huzur yılı olmasını diliyor, yeni yılın birlik ve beraberlik anlayışıyla şehrimize ülkemize, milletimize ve tüm İslam âlemine hayırlar getirmesini temenni ediyorum.” Dedi.


  • BafraHaber Yorum
  • Ak Parti Bafra İlçe Başkanı Tuncay Yurduseven’den Yeni Yıl Ve Mekke’nin Fethi Mesajı  içeriğine yorum yapmaktasınız
Favicon
  • Toplam Yorum 2
User defaultYorumcu-96898
06 Mart 2018
09:17
  • Yorumcu-96898
  • 06 Mart 2018
  • 09:17

Şu ilçeye ne yaptılar yandaşlarına yalakalık yapmaktan

User defaultYorumcu-96824
02 Mart 2018
12:47
  • Yorumcu-96824
  • 02 Mart 2018
  • 12:47

Siz gidince bafra aglasın başkan evinden çok partide oturdun mustafa katipoglu