BAFRA EĞİTİM

Açı Okullarında Yemekler Gıda Mühendisinin Denetiminde

   |   
 2421
Açı Okullarında YemeklerGıda Mühendisinin Denetiminde - Bafra Açı Okulları öğrencileri ile öğretmen ve idari personelinin, sağlıklı ve dengeli beslenmelerini sağlamak amacıyla kampüste yemekhane hizmeti sunulmakta.
Bafra Haber

Bafra Açı Okulları öğrencileri ile öğretmen ve idari personelinin, sağlıklı ve dengeli beslenmelerini sağlamak amacıyla kampüste yemekhane hizmeti sunulmakta.

Bafra Açı Okullarında yemek hizmetinin sağlıklı ve kaliteli olarak verilmesini sağlamak, beslenme konusunda bilgi sahibi olmak isteyen öğrenci ve personele danışmanlık hizmeti vermek amacıyla gıda mühendisi Fatma Dokuz görev yapmakta.

Gıda Mühendisi Fatma Dokuz yaptığı açıklamada, “Yemekhanemizde her gün toplamda 550 kişi (öğrenci, öğretmen, personel dahil) yemek yemektedir. Anasınıfı ve birinci sınıf öğrencilerimize kahvaltı, tüm öğrenci ve personelimize öğle yemeği, anasınıfı ve ilkokul öğrencilerimize ikindi kahvaltısı olmak üzere üç öğün hizmet verilmektedir.” dedi.

Gıda Mühendisi Dokuz, “Yemeklerimiz, mutfağımızda hijyen kurallarına dikkat edilerek hazırlanmakta ve öğrencilerimize sunulmaktadır. Yemeklerimiz öğrencilerimizin ve personelimizin bir öğünde almaları gereken enerji ve besin öğeleri dikkate alınarak, yeterli ve dengeli olacak şekilde bir aylık menüler halinde belirlenmektedir.

Mutfak ve yemekhanemiz her ay düzenli olarak ilaçlanmaktadır. Sağlıklı ve nezih bir ortamda faaliyet gösteren yemekhanemiz; hizmet ve kalite güvencesinden asla ödün vermeden öğrencilerimizin dengeli ve sağlıklı beslenebilmeleri için çalışmakta. Mutfak ve yemekhanemizde çalışan personelin (aşçı, garson, bulaşıkçı vb.) bulaşıcı hastalık taşıyıp taşımadıkları düzenli olarak yapılan muayeneleri ile takip edilmektedir.

‘SAĞLIKLI BESLENME İLE SAĞLIKLI NESİL’ sloganıyla çıktığımız bu yolda geleceğimizin teminatı olan çocuklarımızı gözünüz arkada kalmadan ev sıcaklığını aratmayan yuvamıza teslim edebilirsiniz.” şeklinde konuştu.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER !

  • BafraHaber Yorum
  • Açı Okullarında Yemekler Gıda Mühendisinin Denetiminde içeriğine yorum yapmaktasınız
Favicon
  • Toplam Yorum 0