BAFRA

Abdurrahman Çamaş Bafra’nın Adayıdır

 
 2816
Abdurrahman Çamaş Bafra’nın Adayıdır - MHP dışında diğer partilerde bu süreç bayağı zor geçecek gibi duruyor. Çünkü listelerdeki aday adaylarına bakıldığında Bafra’ya ne kadar şans tanırlar şimdiden kestirebilmek zor gözüküyor.
Bafra Haber

MHP dışında diğer partilerde bu süreç bayağı zor geçecek gibi duruyor. Çünkü listelerdeki aday adaylarına bakıldığında Bafra’ya ne kadar şans tanırlar şimdiden kestirebilmek zor gözüküyor.

CHP yıllardır en iyi 3. sırayı 1 adım geçebilmiş değil. 

Son seçimde AKP Bafra gibi Samsun’un en büyük ilçesine 6. sıradan yer verdi. 

Şansımız varmış ki Orhan Kırcalı seçilebildi ve Bafra’dan vekil alabildik. 

Bafra her zamanki gibi makûs kaderiyle baş başa bırakıldı derken Zihni Şahin Büyükşehir’e Başkan oldu. 

Şu an Samsun siyaseti-basını-İşadamları-sokaktaki vatandaşı Bafra’yı konuşmaya başladı. 

Samsun’da bir Bafra rüzgârı başladı diyebiliriz. Bu vesileyle kendisine başarılar diliyorum. Bafralı her vatandaşın kendisine destek vermesi gerektiğini düşünüyorum.


Gel gelelim olanı değil, olacak ya da olması muhtemel olanı konuşmaya…

Seçilmesi muhtemel, olasılığı gayet yüksek bir sıralamadan aday listesinde Bafra’nın ciddiye alınması aslında cömert bir yaklaşım değil, gayet partiler için zaruri ve zorunlu bir seçimdir. 

Bafra’dan aday gösterilecek bir kişi Samsun’un batı yakası seçim organizasyonunu da üstlenen bir aday olacaktır.

Bafra ötelenecek, kenara koyulacak, zaten oy verecek denilebilen bir şehir değildir. 

Hele hele Başkanlık gibi sistem değişikliğini de içine alan bir milletvekili seçiminde hiçbir parti Bafra’yı es geçme cesareti göstermesin.

MHP uzun yıllardır Bafra’ya adaylık listesinde 2. sırayı vermektedir. En azından şimdilik net olarak gördüğümüz Abdurrahman Çamaş’ın MHP’den 2.sıra milletvekilliği adaylığıdır. 

MHP eskiden olduğu gibi bu pozisyonunu koruyacak ve Bafra’dan aday çıkarma geleneğini bozmayacaktır. 


Bunu dilek ve temenni olarak değil, Bafra’nın en azından hak ettiği değerin bu olduğunu söylüyor ve Abdurrahman Çamaş Beyefendinin MHP’nin adayı olarak 2.sıradan milletvekili olmasını istiyorum. 

Gerek AKP gerekse CHP’de listelerinde Bafra’yı göz ardı etmemelidirler. Hatırı sayılı sıralamadan Bafra’ya yer verilmelidir. 

AKP 6. sıradan ancak 2. Bafralı adayı çıkarmalıdır. Tabiî ki bu süreç yazmakla çizmekle olmamaktadır. Bir takım siyasi faaliyetler, ufak lobiler ile yürütülmektedir. 

En azından bu ara siyasi partilerin anket çalışmaları kapınızı çalarsa listelerde ki Bafralıları güçlü bir şekilde desteklemeniz bu arkadaşların adaylığına bir adım daha atmalarına vesile olacaktır. 

Listelerde Bafra rüzgârı esmedikçe, Bafra söz almadıkça Bafra adına ne kadar konuşabiliriz bilmiyorum. 

Bu seçimi ilçe teşkilatları fırsat bilmeli, en güçlü adaylarını Bafra’dan sahaya sürmelidir. Her parti Bafra için en kötü 2.sıra adaylıkta ısrarcı olmalıdır. Şayet bu seçim Bafra’nın başarı öyküsü olursa, 11 ay sonra Büyükşehir seçimleri için özgüveni yakalamış, kabuğundan çıkmış, makro bakabilen bir Bafra ile yola devam edilebilir diyorum.


Ben hala Bafra için umutluyum…


BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER !

 • BafraHaber Yorum
 • Abdurrahman Çamaş Bafra’nın Adayıdır içeriğine yorum yapmaktasınız
Favicon
 • Toplam Yorum 5
Yorumcu-94928
18 Mayıs 2018
00:29
 • Yorumcu-94928
 • 18 Mayıs 2018
 • 00:29

Güzel yazı olmuş bafrali adayların on siralarda yer almasını diliyorum...ayrıca zihni şahin in büyükşehir belediye başkanı olması gurur verici inşallah bir dahaki donemde de devam eder

Yorumcu-99848
16 Mayıs 2018
11:10
 • Yorumcu-99848
 • 16 Mayıs 2018
 • 11:10

Mhp bir vekil çıkartabilecekmi siz bunu düşünün önce. ikinci sırının derdine düşmüşsünüz ve ilan etmişsiniz kim olduğunu,

Yorumcu-99754
15 Mayıs 2018
19:58
 • Yorumcu-99754
 • 15 Mayıs 2018
 • 19:58

Konuk yazar bu soscuklerı sıralıya bılmek ıcın ne kadar cukka aldın guzel cılalar cekmıssın allah ıcın

Daha Fazla Yorum