SAMSUN

19 Mayıs Ülkü Ocağı 10 Yıl Sonra Tekrar Açıldı

 
 1184
19 Mayıs Ülkü Ocağı 10 Yıl Sonra Tekrar Açıldı - 2008 yılında kapatılan Ülkü Ocakları 19 Mayıs İlçeBaşkanlığı, 10 yıl aranın ardından tekrardan hizmete açıldı.
Bafra Haber

2008 yılında kapatılan Ülkü Ocakları 19 Mayıs İlçeBaşkanlığı, 10 yıl aranın ardından tekrardan hizmete açıldı.

Açılışa Ülkü Ocakları Samsun İl Başkanı Yalçın Altıntaş ve Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Samsun İl Başkanı Taner Tekin, 19 Mayıs MHP İlçe Başkanı Mustafa Selçuk ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Açılıştan sonra Ülkücüler Samsun yolunda Mehteran Marşı eşliğinde yürüyüş yaptı.

Açılış konuşmasında Ülkü Ocaklarının varlık gayesini vurgulayan Ülkü Ocakları 19 Mayıs İlçe Başkanı Aslan Kösef, “Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün Samsun'a çıkışının nişanesi kurtuluş meşalesinin timsali anlamlı gün 19 Mayıs'ı kendisine isim edinmiş, Samsun'un güzide ilçesinde, nice ülkü devleri nice dava arkadaşları yetiştirmek, topluma huzur ve güvenlik tesis edecek bireyler yetiştirme ilkesini kendine düstur edinmiş, Kutlu davamız Ülkü yolunun meşalesini burada yakmaktan, Ülkü davasının bayrağını gururla dalgalandırmaktan şeref duyarız.” dedi.

Bizlere bu şerefi ihsan eden Öncelikle İl başkanım Sayın Yalçın Altıntaş ve yönetimine teşekkürü borç biliriz diyen Aslan Kösef, “Aylardır uğraşlarımızla çabalarımızın nihayeti olarak 19 Mayıs halkının ve kutlu davamızın hizmetine bu ocağı açmak için gösterilen özverinin fazlasını bu sancağı en üste çıkarmak için göstereceğiz. Zalim insanların korkusu olacak bu şanlı ocağın açılışında sizleri aramızda görmek bizleri gurur ve heyecanlandırdığı gibi bizlere cesaret ve bilinç aşılamıştır. Bendeniz Aslan Kösef bundan gayrı bu ocağın bir neferi verilen sorumluluk gereği başkanı yine verilen vicdan görevi sonucu kiminin abisi kiminin kardeşiyim. Nihayi olarak herkes bilmelidir ki: bizler bu görevi en bilinciyle yapmak için gece gündüz bundan evvel nasıl çalıştıysak bundan sonra da aynı kararlılıkla devam edeceğiz. Katılımlarınızdan dolayı şükranlarımı sunar Türk dünyasına hayırlı olmasını Cenabı Allah’tan niyaz ederim.” şeklinde konuştu.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER !

  • BafraHaber Yorum
  • 19 Mayıs Ülkü Ocağı 10 Yıl Sonra Tekrar Açıldı içeriğine yorum yapmaktasınız
Favicon
  • Toplam Yorum 2
Yorumcu-97930
16 Nisan 2018
20:57
  • Yorumcu-97930
  • 16 Nisan 2018
  • 20:57

Reis para göndermiş herhalde

16 Nisan 2018
18:09
  • 16 Nisan 2018
  • 18:09

Niye 10 yıl acamadiniz. yoksa icazet mi aldınız reisten.