• ana sayfaya dön
  • SİYASET Haberleri

Dededağı`nda yol sevinci

Samsun`un Bafra İlçesine bağlı Dededağı Köyünde yol sevinci yaşanıyor.


Samsun’un Bafra İlçesine bağlı Dededağı Köyünde yol sevinci yaşanıyor.
 
Gençlik Ve Spor Bakanı Suat Kılıç, Eski Bayındırlık ve İska n Bakanı Mustafa Demir ve Ak Parti Samsun Milletvekilleri 12 Haziran Seçimleri öncesinde verdikleri sözü yerine getirerek Dededağı Köyüne Üç Bayram birden yaşatarak yol problemini çözdü.

Parke Yol çalışmasını yerinde incelemek üzere Dededağı Köyüne giden Ak Parti Samsun Milletvekili Ahmet Yeni köydekilerin hem 30 Ağustos Zafer Bayramlarını, hem ramazan bayramlarını, hem de yol bayramlarını kutladı, hem de yapılan parke yol üzerinde yürüdü.

Konu hakkında bir açıklama yapan Dededağı Köyü Muhtarı Hüseyin Demir, “Seçim öncesinde Dededağı Köyü sakinleri köyümüze ziyarette bulunan şimdiki Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç, Eski Bayındırlık ve İskan Bakanı, Ak Parti Samsun Milletvekili Mustafa Demir, Ak Parti Samsun Milletvekilleri Ahmet Yeni, Cemal Yılmaz Demir, Çağatay Kılıç ve Tülay Bakır’a köyümüzün problemlerini anlattık. Onlar da bize siz 12 Haziran Seçimlerinde görevinizi yerine getirin. Biz de gereğini yaparız dediler. Biz de 12 Haziran Seçimlerinde Ak Partiye en büyük teveccühü göstererek %98 oy vererek sözümüzü yerine getirdik. Seçimlerden 1 Hafta sonra ise Ak Partide verdiği sözü yerine getirerek parke yol çalışması için hemen kamyonlarla taşları göndermeye başladı. İhale süreci başlatıldı. Ve kısa zamanda uzun yıllardır yapılmayan, hayal olarak gördüğümüz yollar gerçek oldu. Hayalleri gerçeğe dönüştüren herkese, Ak Parti Ailesine, Taş döşemede çalışan işçi kardeşlerimize ve tüm bürokratlara Dededağı Köyü Sakinleri adına teşekkür ederim.’’dedi.

Bafra Dededağı Köyü Dayanışma ve Yardımlaşma Derneği Kurucu Başkanı Engin Şen ise, ’’Dededağı Köyünün en büyük problemi olan yol konusunda desteklerini esirgemeyen başta Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç, Eski Bayındırlık ve İskan Bakanı, Ak Parti Samsun Milletvekili Mustafa Demir, Ak Parti Samsun Milletvekilleri Ahmet Yeni, Cemal Yılmaz Demir, Çağatay Kılıç ve Tülay Bakır, Bafra Belediye Başkanı Zihni Şahin, Ak Parti Bafra İlçe Teşkilatına Bafra Dededağı Köyü Dayanışma ve Yardımlaşma Derneği ve Dededağı Köyü Sakinleri adına şükranlarımızı sunarız.’’diyerek sözlerini tamamladı.

Ak Parti Samsun Milletvekili Ahmet Yeni ise yol çalışmasını yerinde inceledikten sonra yaptığı açıklamada, ’’Seçimlerden önce Dededağı Köyünden gelen talep üzerine Dededağı yolu parke taşla yapılacağı sözünü vermiştik. Ve 12 Haziran Seçim günü ben de oyumu Dededağı Köyünde kullandım. Onlar seçimde verdikleri sözü yerine getirdi. Bizde verdiğimiz sözleri yerine getirdik. Bafra Köylere Hizmet Götürme Birliği tarafından ihalesi yapılarak %38 kırım ile KDV Hariç 105.000,00TL.en uygun teklifi veren, İS-Dİ İnşaat Taahhüt Turizm firması tarafından imalata başlanılan çalışmaların yüzde 70’lik kısmı tamamlanmıştır. Yakın zamanda ise geri kalan kısımlar bitirilecek. Ara sokaklar asfaltlanacak. Dededağı Köyündeki çocuklarımız artık toz, toprak içinde oynamayacaklar.

Ak Parti Ailesi olarak başta Başbakanımız ve Genel Başkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın dediği gibi hiçbir zaman,’’Yapamayacağımız Hiçbir İş İçin Söz Vermeyiz.’’. Bizler hiçbir Köyümüzü, Beldemizi, İlçemizi birbirinden ayıt etmeden hizmet vermenin düşüncesi içerisindeyiz. Bu yollar hepimize hayırlı olsun.’’dedi. Konuşmalardan sonra Ak Parti Samsun Milletvekili Ahmet Yeni uzun süre alkışlanarak,’’Dededağı Köyü Ak Parti İle Gurur Duyuyor’’ Sloganları atıldı.

Dededağı Köyündeki Yol İnceleme Gezi programına Bafra Belediye Başkanı Zihni Şahin, Ak Parti Bafra İlçe Teşkilatı, Bafra İlçe Özel İdare Müdürü Yakup Tulum, İl Genel Meclis Üyeleri, Belediye Meclis Üyeleri, Bafra Alaçamlılar Derneği Başkanı ve Ak Parti Bafra Belediye Meclis Üyesi Salih Helvacı, Ak Parti Bafra İlçe Başkanlığı Yönetim Kurulu Üyeleri, Ak Parti Dededağı Köyü Delegeleri İle çok sayıda vatandaş katıldı.