GÜNDEM

Güncelleme: 15 Mayıs 2011 Pazar 12:22:23

Bu Yazı Kişi Tarafından Okundu | 0 Defa Yorumlandı
.

Özel MediBafra Hastanesi, Hemşireler Haftası Geleneksel 2.Balosunu Kutladı.

Özel MediBafra Hastanesi, Hemşireler Haftası Geleneksel 2.Balosunu Kutladı.


Her Yıl 12-18 Mayıs tarihleri arsında Geleneksel olarak kutlanan Hemşireler Haftası dolayısı ile Cnt Ajans Organizasyonluğu tarafından Özel MediBafra Hastanesi Bafra Öğretmenevinde Yemekli ve Müzikli Bir Programda hemşireleri haftası kutlandı.


Özel MediBafra Hastanesi Hemşireleri ve tüm personeli ile birlikte 12 Mayıs Hemşireler gecesi ve haftası dolayısıyla doyasıya eğlendi.  Programda ilk olarak konuşmalar yapıldı.


Özel MediBafra Hastanesi Başhekimi Opr.Dr. Kenan Kardeş yaptığı konuşmada,’’Hemşireliğin anahtar rol oynayan bir meslek olduğunu söyledi. Başhekim Opr. Dr. Kenan Kardeş,konuşmasında “Bireyin, ailenin ve toplumun sağlığını koruma ve iyileştirmeye yardım eden, ayrıca sağlık ekibinin en önemli unsurlarından biri olarak tedavi ve bakımın uygulanmasında anahtar rol oynayan bir meslek grubu olan hemşirelik, insana sevgi, ilgi, hoşgörü ve sabırla sağlık hizmetleri sunan, günümüzde sağlık hizmetleri alanında büyük sorumluluklar üstlenen bir meslektir. Özel MediBafra Hastanesinde, hemşirelerimiz sağlık hizmetlerinde kalitenin arttırılması ve tüm vatandaşlara ulaştırılabilmesi konusunda aldıkları eğitim ve görev bilinci doğrultusunda büyük uğraş vermektedir. Sağlık sorunlarıyla karşı karşıya olan vatandaşlarımıza umut ve yaşama sevinci kazandırabilmek için, ihtiyaç duydukları sevgi, şefkat ve ilgiyi göstermekte, üstlendikleri sorumluluğu eksiksiz yerine getirerek, gece- gündüz özveri ile çalışmaktadırlar.’’ Dedi.


Özel MediBafra Hastanesi Baş Hemşiresi Rabia Tural Tüm Hemşireler adına bir konuşma yaptı.
Tural,’’ Tarihi çok eski olan hemşirelik mesleği; Eski Mısır, Hindistan, Yunanistan ve Roma’da ilk çağlarda bugünkü biçimde olmasa bile yapılmaktaydı. Dünyada modern hemşireliğin kurucusu Florence Nightingale olup, ilk hemşirelik okulunu da 1962 yılında Londra’da açmıştır.
12 Mayıs’ta hemşireliğin kurucusu Florance Nightingale doğduğu için, ona izafeten "Hemşirelik Haftası"nın başlangıç günü olmuştur.
12–18 Mayıs tarihleri arasında başta hemşireliğin kurucusu Florance Nightingale (1820–1910)’in özverili, sevecen, gece ve gündüz hizmetleri saygıyla anlatılırken, hemşirelik mesleğinin de kutsallığını vurgulamak gerekir. Hemşirelik; insan sevgisiyle dolu, şefkatle, sabırla yapılan kutsal ve onurlu bir meslektir. Bu hafta değerlendirilirken, hemşirelik mesleğinin sorunları ortaya konur ve çözümler üretilir.’’diyerek sözlerini tamamladı.


Özel MediBafra Hastanesi Yönetim Kurulu Başkanı Dr.İsmail Kadıoğlu ise konuşmasında,’’ Özel MediBafra  Hastanesi genelindeki bütün sağlık hizmetlerinin hekimi, hemşiresi ve diğer sağlık çalışanları ile bir ekip hizmetidir. Hemşirelik, bu ekip hizmetinin en temel unsurlarındandır. Hemşirelik; bireyin, ailenin ve toplumun sağlığını ve esenliğini koruma, geliştirme ve hastalık halinde iyileştirme amacına yönelik hizmetlerin planlanmasından, uygulanmasından ve değerlendirilmesinden sorumludur. Hemşirelik; disiplin, kendine güven, sır tutabilmek, mesleğe bağlılık, insan sevgisi ve bilimsel gelişmeleri takip edebilmek gibi özellikler isteyen bir meslektir. İnsan hayatının kutsallığından ödün vermeksizin, sonsuz sabır, her türlü özveri, gayret ve sevgi ile mesleğini icra etmeye çalışan tüm hemşirelerimizin bu özel gününü kutluyorum.’’diyerek düşüncelerini belirtti.

Ayrıca 2 yıl Özel MediBafra Hastanesinde Hemşire olarak görev yaptıktan sonra emekliye ayrılan Atiye Şen ve Binnaz Energin`e plaket sunumu yapıldı.

Günün Anlamına uygun olarak. Tüm Hemşireler ile birlikte nice yıllara dilekleri ile Pasta Kesimi yapıldı.

Bafra Öğretmenevi Şefi Hüseyin Bel ve Personelinin harika hizmet ve sürprizleri ile Hemşireler gecesi ayrı bir hava kazandı.

Gecede Kardeşler Müzik Grubu harika müzik ziyafeti sundu Samsun`un Müzikteki güçlü sesi  Şafak muhteşem sesi ve sahnesiyle geceye katılanlara harika bir gece geçirtmesini bildi.

CNT Ajans Cüneyt Turguter’in organizesi ile oluşan gecede  Müzisyenlerin  güzel sesiyle söylediği şarkılar ile Dans eden Özel MediBafra Ailesi,  oyun havaları ile hem oynadılar,hem de halay çektiler.

Geceye ayrıca MHP Samsun Milletvekili Adayı Cemalettin Şimşek,Özel MediBafra Hastanesi Doktorları ve tüm personeli katıldı.        
Kapat
Kapat

Gazeteci bilgi ve haber alma, yorum yapma ve elestirme özgürlüklerini ne pahasina olursa olsun savunur.

BAFRA YAZARLAR

Bütün Yazarlar