Güncelleme: 16 Mart 2012 Cuma 00:02:50

Mete Koca MHP İlçe Başkanlığına Aday

Bafralı İş Adamı Mete Koca Milliyetçi Hareket Partisi Bağcılar İlçe Başkanlığına aday.


Bafralı İş Adamı Mete Koca Milliyetçi Hareket Partisi Bağcılar İlçe Başkanlığına aday.

 

MHP’DE KONGRE HEYACANI

  MHP Bağcılar İlçe Kongresi yaklaşırken adaylar birbir ortaya çıkıyor. MHP Bağcılar İlçe Başkanı Ali Erdemir yeniden adayken, MÇP döneminden Bağcılar ilçesinin partinin kurucuları arasında yer alan Feyzullah Yılmaz ve MHP Bağcılar İlçe Teşkilat Başkanlığı ve MHP İstanbul İl Yöneticiliği yapmış Mete Koca ilçe başkanlığına aday isimler.
Gazetemizi ziyaret eden adaylarla röportaj gerçekleştirdik. Bizde bu kongre sürecinde MHP’nin Bağcılar’da nabzını tuttuk. Adayları okuyucularımızla buluşturduk.
Adaylardan Mete Koca gazetemizi ziyaretinde neden aday olduğunu, kazanması halinde neler yapacağını açıkladı.

Bağcılar’ı nasıl görüyorsunuz`

  Bağcılar Türkiye’nin küçültülmüş yüzde birlik hali.  Bağcılar geçmiş yıllarda varoş olarak tabir edilen bir bölge. Bağcılar’ın ilçe oluşundan yirmi yıllık zaman diliminde çok ciddi tamamlanmamış çok büyük eksiklikler vardır. Tabi yirmi yıldır Bağcılar’ı idare eden siyasi geleneğin karşısında ciddi bir muhalefet olmadığından dolayı genelde ben yaptım oldu mantığıyla hareket edilmiş bölge. Bağcılar nüfus yapısı, sosyal yapısı gelişimi dikkate alındığında fazla ivme kazanmamıştır. Zamanın gerekleri noktasında ki yapılması gereken hizmetlerin dışında bir hizmet yapılmamış. Şuan çehresinde düzenlemeler yapılması itibariyle çok geri kalmış durumda.

Yirmi yıl öncesinden başlayan çarpık yapılaşma bugün kentsel Dönüşüm adı altında rantsal dönüşüme çevrilmektedir. Bağcılar’ın çamurlu, asfaltsız sokaklarında, otobüsün, minibüsün geçmediği bölgelerde yaşamlarını idame eden insanlar bugün Bağcılar’da ki kentsel dönüşümden faydalanamayacağı aşikardır. Kentsel dönüşümü icra eden makam emlakçı mantığıyla Bağcılar’ın kaderini büyük inşaat firmalarına sevk etmektedir. Bağcılar’da oluşacak rantın asıl sahibi yaşamını Bağcılar’da geçiren insanlarındır. Nitekim Bağcılar’da evini, barkını, işini, dostunu, hemşerisini çok yakından ilgilendiren bu meseleleri ne bir siyasi parti, ne de bir sivil toplum kuruluşu paylaşmamaktadır. Bu ciddi bir eksikliktir. Bağcılar’da ki siyasi partilerin kaderi kentsel dönüşümden geçmektedir. Kentsel Dönüşümü rantsal dönüşüme çevirmemek adına herkesin sorumluluğu vardır.

Bu konuda MHP ne yapıyor, ne yapacak veya sizin kazanmanız halinde ne değişecek`

İş bilen insanların işin başında olmamasından kaynaklanan bir çalışmamazlık söz konusudur. Tabi ki şartlar itibariyle en aktif siyasi parti MHP olması gerekmektedir. Bağcılar’ın siyasi, toplumsal yapısı MHP’nin genel stratejilerine en uygun bölgedir Bağcılar.
MHP için neden en uygun bölgedir`
Bağcılar nüfusunun yüzde otuzbeşlik kısmı yıllar evvel evinden, yurdundan, yaşadıkları topraklardan koparak ilçemize yerleşip Bağcılar adını veren Rumeli, Balkan, Trakya insanının kurucu olmasıdır. Vatan ve millet kavramına gerekli hassasiyeti vermesidir. Atatürk’ün hemşerileridir. Evlad-ı fatihan’dır.  Zonguldak’tan Artvin’e kadar oluşan Karadeniz nüfusu yaklaşık yüzde kırklardadır.  Bu bölgelerde MHP’nin ciddi belediye kazanmışlığı vardır. MHP seçmenini oluşturan ortaanadolu nüfusu Bağcılar’da yaşamaktadır. Bu nedenle MHP’nin Bağcılar’da en üst seviyede temsil edilmesi gerekmektedir. Bunun içinde siyasetin ana unsuru insan faktörü es geçilmeden farlılıkları zenginliğe dönüştürecek şekilde MHP’nin çalışması gerekmektedir.

Bağcılar’da eksik gördüğünüz yapılması gerekenler nelerdir`

Hz. Ali’nin bir sözü ile konuyu açalım. Bana bir harf öğretenin kırk yıl kölesi olurum diyen bir anlayışın yolcusuyuz. Bizleri eğiten, büyüten öğretmenlerimizin Bağcılar’da bir öğretmen evi bulunmamaktadır. Tabi bu öğretmenlerimiz için büyük bir eksikliktir. Eğitim konusunda 150 bin öğrencinin bulunduğu ilçemizde halen sınıf ortalaması 55-60 arasında değişmektedir. Her ne kadar Fatih projesi uygulamaya başlanılsa da bu fiziki şartlarda başarı elde etmek mümkün değildir. Bir milyon nüfuslu ilçemizde professonel bir futbol takımı bulunmamaktadır. Gerekli alt yapı eksiklikleri giderilmemektedir. Her ne kadar belediye amatör kulüplerine malzeme desteği verse de  çalışma alanlarının eksikliği nitelikli sporcu yetiştirmeyi engellemektedir.

Çözüm yolu Bağcılar’da MHP’nin iktidar olmasıdır. Çünkü sorunlarımızı biliyoruz. Çözüm noktasında bilgi birikimi tecrübesi yüksek arkadaşlarımızla saha çalışması yapmaktayız. Eğer ki MHP ilçe başkanlığını kazanırsam yukarıda belirtilen ve daha nice sorunları olan Bağcılar’ın siyasetine damga vuracağımıza inanıyorum.
 
Bu söylemlerinizle MHP’nin Bağcılar’da ilçe başkanlığına aday mısınız`

Çalışma arkadaşlarımızın takdiriyle bu göreve talibim. Meselemiz ilçe başkanı olmak değil Bağcılar’da belediyeyi almak, Türkiye’de iktidar olmak, milletimize hizmet etmektir.
Kongreyi kazanacağınıza emin gibi konuşuyorsunuz`
Adaletli delege seçimiyle kazanacağımdan eminim. Bu kongrenin kaybedeni olmayacaktır. Camiamızın tüm mensuplarını MHP’nin iktidarı için seferber edeceğiz. Kazanan MHP olacaktır.

Bildiğimiz kadarıyla ilçe kongrelerinden sonra il kongresi olacaktır. İl kongresi ile ilgili düşünceleriniz nelerdir`

Partimiz üzerinde muhterem Genel Başkanımızı Devlet Bahçeli’ye karşı oluşturulmak istenen maksatlı ve kahpe bir çalışma vardır. Bu çalışmaların karşısında Genel Başkanımızın varlık noktasında duruş sergileyerek ülkücü olarak Bağcılar’da ki delegeler olarak Genel başkanımız Devlet Bahçeli’nin emrinde ve işareti doğrultusunda hareket edeceğiz.
Son söz olarak Güneşli Haber Gazetesini takdirle takip ediyorum. Bağcılar’ın en büyük eksikliğini gideriyorsunuz. Objektif ve tarafsız olmanız alkışlanacak bir durum. Güneşli Haber Gazetesi’ni ziyaretimiz sırasında şahsımıza göstermiş olduğunuz misafirperverlik için Güneşli Haber Gazetesi Yönetim Kurulu Başkanı Mithat Sayar başta olmak üzere emek veren ve okuyan tüm Bağcılarlı hemşerilerimize teşekkür ediyorum.

Mete Koca kimdir;

Mete KOCA İstanbulda doğmuştur. Samsun Bafra Nufusuna kayıtlıdır. Marmara ünivesitesi SBMYO Satış Yönetimi ve Anadolu üniversitesi İşletme Fakültesi İşletme bölümü Mezunudur.
   Bağcılar Bil Dershanesi şube Kurucusu ve Esenbağ sürücü kursu şube Müdürüdür. Ayrıca Tekstil Sektör`ü üzerine Dış Ticaret Ofisi Çalıştırmaktadır.
  Orta Okul öğrencisi iken Ülkü Ocağı ile 1993 yılında tanışarak bu kutlu davanın neferleri arasına girmiş, Ocaklar da çeşitli görevlerde bulunarak davaya hizmet etmiştir.

Mete Koca Siyasi Kariyeri;

2006Yılında MHP Bağcılar İlçe Yönetim Kurulu Üyeliği,
2007-2009 Arası MHP Bağcılar Teşkilatlandırma Başkanlığı,
2009-2010 MHP İstanbul İl Yönetim Kurulu Üyeliği.

Mete Koca siyasetin yanında Sivil Toplum Kuruluşları ile yakın çalışma içerisinde bulunmaktadır. Aşağıda adı geçen dernekler de çeşitli kademelerde görev almış ve hala devam eden görevleri bulunmaktadır.

Bağcılar Samsunlular derneği Başkanlığı,
BağcılarSpor Kulubü Başkan Yardımcılığı,
Bağcılar Amatör spor kulupler birliği Yöneticiliği,
Samsun Dernek federasyonu (SADEF) Delegeliği
Samsunlu Sanayici İş adamları derneği  Başkan Yardımcılığı
İsamdef -İstanbul Samsunlular  Federasyonu i Başkan Yardımcılığı
Avrupa yakası Aydınlar Ocağı  Yönetim Kurulu Üyeliği.

 
http://www.bafrahaber.com/mete-koca-mhp-ilce-baskanligina-aday--33088.html